Baybaşin operasyonunun detayı ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın dün açıkladığı Kafes-18 operasyonunun İstanbul ayağında Nedim Baybaşin ve 7 adamının yakalanmasının hedeflendiği öğrenildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyon kapsamında Baybaşin ve 5 adamı yakalandı.

42 MİLYONLUK İCRALIK ARSA İHALESİ

Operasyonun, Büyükçekmece’de bulunan bir otelin sahibi Osman G. ile Özbek uyruklu B.A.’nın silahla yaralandığı olayla ilgili olduğu öğrenildi. İddiaya göre, iki isim 42 milyon lira bedelle icradan satılacak bir arsa yüzünden hedef alındı. Arsalarını icraya kaptıran Osman G’nin geri almak için ihaleye girmek istediği, Baybaşin ve adamlarının zorla engel olmaya çalıştığı öne sürüldü. Otelinde vurulan Osman G.’nin kendi kardeşi ve Baybaşin’den şikayetçi olduğu da öğrenildi.

ALTI ŞÜPHELİ YAKALANDI

Yaşanan olay sonrasında vurulan iki kişinin şikayetlerini çekmesi için de tehdit edildiği tespit edildi. Polisin araştırmalarda Nedim Baybaşin öncülüğünde kurulduğu belirtilen çetenin “Silahla Kasten Yaralama”, “Tehdit ve Yağma” suçlarını işlediği tespit edildi. Sekiz şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyonda Nedim Baybaşin ve 5 adamı gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, ve 21 mermi ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x